ECOfilozofia

EKOLOGIA JEST NASZYM PRIORYTETEM.

DŁUGOPISY BIODEGRADOWALNE Biodegradowalny, czyli przyjazny dla środowiska, pozostający w harmonii z naturą. Wyprodukowany na bazie naturalnych składników pochodzenia organicznego.

Stworzony z natury, dla natury. Bioplastik wykonywany jest z materiałów pochodzących ze źródeł biologicznych takich jak trzcina cukrowa, skrobia ziemniaczana czy celuloza drzewna, słoma bądź kukurydza. To tzw. żywy plastik, inteligentne tworzywo ulegające biodegradacji i kompostowaniu, które kończąc swój cykl wraca z powrotem do natury. Zielona alternatywa. Naturalna innowacja. Bioplastik – doskonalszy niż inne.

GreenLine - biodegradowalne
Nasze długopisy z kolekcji „green” są produkowane z nowego bioplastiku pochodzenia naturalnego: stworzone z odnawialnych zasobów pochodzenia rolniczego (niemodyfikowana genetycznie skrobia kukurydziana) i powracają do obiegu poprzez biodegradację i/lub proces kompostowania bez uwalniania szkodliwych substancji (także użyte barwniki są biodegradowalne). Długopisy produkowane z użyciem nowego bioplastiku (wyłączając wkład i sprężynkę) są w 100% biodegradowalne w odpowiedzi na popyt na produkty o niskim wpływie na środowisko.

DŁUGOPISY Z RECYKLINGU Materiał z recyklingu to materiał wielokrotnego użytku, który zapobiega powstawaniu odpadów zagrażających naturalnemu środowisku.

Świadomość ekologiczna to coś więcej, niż tylko modny trend. EcoLine został stworzony, by redukować koszty utylizacji polietylenu i aluminium, które są pozostałością procesu separacji celulozy w procesie recyklingu kartoników po napojach. Naszym celem było wykorzystanie materiału odpadowego i przekształcenie go w innowacyjny materiał EcoLine, składający się 20% polietylenu i 5% aluminium. Dzięki zaawansowanej technologii powstaje nowy i innowacyjny surowiec wtórny o szerokim zastosowaniu. Nasze długopisy z kolekcji EcoLine wykonane są ze starannie selekcjonowanych surowców wyróżniając się nie tylko wysoką jakością wykonania, ale także wyjątkowym wzornictwem i szerokim wachlarzem kolorystycznym. Ekologiczne, praktycznie, atrakcyjne i niezawodne. Nasza ekofilozofia.

EcoLine - z recyklingu kartoników po napojach
EcoLine jest kolekcją długopisów wykonaną ze specjalnego materiału pochodzącego z recyklingu kartoników po napojach. Kartoniki te wykonane są z kilku warstw: celulozy, polietylenu i aluminium. Po pierwszym etapie odzyskiwania celulozy frakcja polietylenu i aluminium jest dalej przetwarzana w celu wytworzenia nowego drugiego surowca. Uzyskany w ten sposób materiał posiada bardzo szczególną wartość estetyczną (dzięki obecności aluminium połączonego z plastikiem), którą wyróżnia go spośród innych obecnych na rynku materiałów.

R-Pet Line - z recyklingu tworzywa pet NOWOŚĆ!
„R-PET line” jest kolekcją długopisów wykonanych z tworzywa PET odzyskanego między innymi w procesie recyklingu butelek. Po przeprowadzeniu zróżnicowanego zbioru i transporcie materiału do specjalnych centrów sortowania, jest on rozdrabniany i regenerowany w postaci płatków i granulek. Charakterystyka tego materiału sprawia, że może być on użyty ponownie, ponieważ w procesie odzyskiwania nie traci on swoich podstawowych właściwości. Poddany recyklingowi PET to R-PET.

Długopisy ekologiczne różnią się odcieniem i kolorystyką od standardowych kolorów Lecce Pen, ponieważ zawierają charakterystyczne dla eko surowców właściwości np. biodegradacja lub fragmenty materiału np. aluminium (recykling kartoników po napojach) czy PET.

Wyprodukowane w Polsce.