ECO SafeTouch™ ekologia i antybakteryjnośćPierwsze ekologiczne długopisy antybakteryjne z połączenia bezpieczeństwa z dbaniem o środowisko.
Poznaj nasze trzy modele długopisów ekologicznych SafeTouch™ z dodatkiem antybakteryjnym.


GreenLine SafeTouch™ - biodegradowalne
Nasze długopisy z kolekcji „green” są produkowane z nowego bioplastiku pochodzenia naturalnego: stworzone z odnawialnych zasobów pochodzenia rolniczego (niemodyfikowana genetycznie skrobia kukurydziana) i powracają do obiegu poprzez biodegradację i/lub proces kompostowania bez uwalniania szkodliwych substancji (także użyte barwniki są biodegradowalne). Długopisy produkowane z użyciem nowego bioplastiku (wyłączając wkład i sprężynkę) są w 100% biodegradowalne w odpowiedzi na popyt na produkty o niskim wpływie na środowisko.

EcoLine SafeTouch™- z recyklingu kartoników po napojach
EcoLine jest kolekcją długopisów wykonaną ze specjalnego materiału pochodzącego z recyklingu kartoników po napojach. Kartoniki te wykonane są z kilku warstw: celulozy, polietylenu i aluminium. Po pierwszym etapie odzyskiwania celulozy frakcja polietylenu i aluminium jest dalej przetwarzana w celu wytworzenia nowego drugiego surowca. Uzyskany w ten sposób materiał posiada bardzo szczególną wartość estetyczną (dzięki obecności aluminium połączonego z plastikiem), którą wyróżnia go spośród innych obecnych na rynku materiałów.

R-Pet Line SafeTouch™- z recyklingu tworzywa pet
„R-PET line” jest kolekcją długopisów wykonanych z tworzywa PET odzyskanego między innymi w procesie recyklingu butelek. Po przeprowadzeniu zróżnicowanego zbioru i transporcie materiału do specjalnych centrów sortowania, jest on rozdrabniany i regenerowany w postaci płatków i granulek. Charakterystyka tego materiału sprawia, że może być on użyty ponownie, ponieważ w procesie odzyskiwania nie traci on swoich podstawowych właściwości. Poddany recyklingowi PET to R-PET.

SafeTouch™ technologia antybakteryjna potwierdzona certyfikatem
Używany w naszych produktach dodatek BIOMASTER pochodzenia nieorganicznego o działaniu antybakteryjnym i antygrzybicznym stworzono w Unii Europejskiej zgodnie z unijnymi normami i wymogami. Efekt biobójczy został potwierdzony badaniami laboratoryjnymi przeprowadzonymi zgodnie z normą – ISO 22196:2011. Badanie przeprowadzono na bakteriach będących przedstawicielami grup bakterii Gronkowiec złocisty (S. aureus) oraz E. coli, a także na grzybach. Długopis niszczy do 99 % bakterii chorobotwórczych i grzybów. Materiał nie wywiera szkodliwego wpływu na skórę człowieka. Jest dopuszczony do kontaktu z żywnościśą.  Efekt antybakteryjny utrzymuje się przez cały okres używania produktu.

   Addmaster Test Cert (Antibacterial) ISO22196 - Happy Gifts Europe - Tetrapak
   Addmaster Test Cert (Antibacterial) ISO22196 - Happy Gifts Europe - plastics


Długopisy ekologiczne różnią się odcieniem i kolorystyką od standardowych kolorów Lecce Pen, ponieważ zawierają charakterystyczne dla eko surowców właściwości np. biodegradacja lub fragmenty materiału np. aluminium (recykling kartoników po napojach) czy PET.

Wyprodukowane w Polsce.