Certyfikaty dla długopisów

Staramy się być w 100% zrównoważoną firmą, tworząc przyszłość, w której każdy długopis promocyjny jest wykonany z materiałów przyjaznych dla środowiska, aby zminimalizować wpływ na środowisko w trosce zarówno o ludzi, jak i o planetę.

Długopisy biodegradowalne / kompostowalne

OK Compost - BIOPLAST_GF_106
OK Compost - BIOPLAST_GF_2189
OK Compost - Blend_BIOPLAST_GF_106_GS_2189
Bio-plastik wykorzystywany do produkcji biodegradowalnych długopisów pochodzi ze źródeł odnawialnych i wraca do ziemi w procesach biodegradacji i składania bez uwalniania zanieczyszczeń. Zawiera surowce odnawialne, takie jak niemodyfikowana genetycznie skrobia kukurydziana. Nasze długopisy wykonane ze skrobi kukurydzianej (z wyjątkiem sprężyny i wkładu) są produkowane zgodnie z definicją przepisów europejskich: biodegradacja co najmniej 90% w czasie krótszym niż 6 miesięcy w kompostowniach przemysłowych, zgodnie z normą EN 13432.

Długopisy z recyklingu PET

R-PET
R-PET
Linia artykułów piśmienniczych wykonanych z przetworzonego PET pochodzącego z odpadów przemysłowych i produktów poużytkowych, takich jak butelki na wodę i napoje bezalkoholowe, pudełka na żywność. Materiał jest transportowany do specjalnych centrów sortowania, jest rozdrabniany i regenerowany w postaci płatków i granulek. Dzięki swoim właściwościom PET może być ponownie wykorzystany do tworzenia nowych produktów.

Długopisy z recyklingu tworzyw sztucznych

Recycled ABS
Recycled plastic

ABS z recyklingu - materiał pochodzący z małych urządzeń gospodarstwa domowego i elektroniki.

Plastik z recyklingu - zużyte elementy plastikowe są zbierane, kruszone, topione i formowane w celu uzyskania nowej formy plastiku.

SafeTouch™ długopisy antybakteryjne

Biomaster - ABS, R-PET, BIOPLAST
Biomaster - Tetrapack
SafeTouch Antibacterial™ to idealne rozwiązanie dla miejsc publicznych, w których długopis jest przekazywany z rąk do rąk i gdzie bawią się dzieci. Składnik antybakteryjny dodany do plastiku jest aktywny przez cały cykl życia długopisu. Po 24 godzinach 99% bakterii zostaje zabitych. Działanie antybakteryjne zostało potwierdzone i certyfikowane. Materiał jest całkowicie bezpieczny dla skóry.

Wkłady

Dokumental Ballpen Inks
Dokumental Ballpen Inks
Dokumental Ballpen Inks
Dokumental® - największy na świecie niezależny producent atramentów. Z ponad 60-letnim doświadczeniem w rozwoju i produkcji atramentów. Tusz Dokumental® w naszych produktach gwarantuje gładkość, najwyższą jakość i wyjątkowo długotrwałe użytkowanie.

Partnerzy